West park v Plzni na Lochotíně přichystal pro návštěvníky Indiánské léto

Indiánské léto je název akce věnované původním obyvatelům Ameriky, tedy indiánům. Odehrává se ve West parku v Plzni na Lochotíně a pro příchozí je připraven bohatý program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indiánské tee-pee | Foto: Jan Pešek

Většinu návštěvníků a hlavně dětí zaujalo rýžování zlata. Je tu připraveno asi 20 rýžovacích pánví, písek s vodou a zájemci mohou zkusit své štěstí jako v dobách zlaté horečky.

Místo zlata je sice ve vodě drcený pyrit, ale co si kdo vyrýžuje, si může i odnést. Navzdory bouřce, která se odpoledne přehnala Plzní, je tu dost lidí, kteří se seznamují se životem na divokém západě.

Velký zájem je také o sestřelování bizonů tenisákem, v táboře lovce kožešin si příchozí můžou tipnout, ze kterých zvířat kožešiny pocházejí. V indiánské chýši indiánka vaří na ohni typické pokrmy, je tu několik tee-pee, v každém indián, který zájemce rád pozve dovnitř a obydlí jim ukáže.

Je tu také šerif, který ukazuje dobové zbraně a střelivo. Návštěvníci si mohou vyzkoušet házení tomahavkem, střelbu z luku, upéct si indiánský chléb, děti tu jezdí na koních, mohou si vyrobit náramky, čelenky nebo si nechat na obličej namalovat indiánské znaky.

Hřebem dnešního odpoledne má být sluneční rituál, který předvádějí létající ptačí lidé. Jde o pradávný mexický rituál k uctívání boha plodnosti, který je starý 2000 let, a jak uvádějí organizátoři, je možné ho vidět v celé Evropě pouze jednou a to právě v plzeňském West parku.

Dva tanečníci v ptačích oblecích nejprve budou tančit na zemi, poté vyšplhají na 15 metrů vysoký sloup a zavěšeni na lanech se budou spouštět plynule na zem. Jejich let potrvá asi jednu minutu a je to skutečně velkolepá podívaná.

Zhruba v 18 hodin budou pokračovat indiánské tance, do kterých se mohou zapojit i návštěvníci a v 19 hodin začne country bál s živou hudbou.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme