Z areálu ve Vrběticích už s municí odjelo 21 kamionů

Policie k dnešku vypravila 21 kamionů munice z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni v říjnu vybuchly dva sklady. Veškerý zbrojní materiál bezpečně dorazil k novým majitelům. Vyskladňování areálu by mělo trvat několik měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní zóna u Vrbětic (archivní foto)

Bezpečnostní zóna u Vrbětic (archivní foto) | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Převoz si zajišťují vlastníci munice, policie doprovází kamiony pouze ve výjimečných případech.

„To je například velmi nepříznivé počasí nebo nutnost rychlého průjezdu městy. Takže tehdy dopravní policisté kamiony doprovází," potvrdila mluvčí krajské policie ve Zlíně Monika Kozumplíková.

„Ovšem většinou kamiony odjížděly bez našeho doprovodu a dopravu k jejich majitelům si zajišťují jednotlivé firmy podle podmínek přepravy nebezpečného materiálu."

Podle ministerstva vnitra bylo v 27 skladech v areálu asi 7000 tun materiálu včetně 1000 tun výbušniny. Firmy, jež si sklady pronajímají, část munice odvážejí zákazníkům. Zbytek by se měl přemístit do Květné.

Sklad ve Vrběticích s 58 tunami vojenského materiálu včetně munice vybuchl loni v říjnu, v prosinci explodoval další sklad s 98 tunami vojenského materiálu. Oba objekty si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci.

Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení, pracuje na nich speciální tým policejního prezidia. Na místě působí také pyrotechnici a policisté z různých krajů.

Vrbětice - muniční sklad | Foto: Český rozhlas

ČTK, Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme