Z Brna odjedou desetitisíce fanoušků motocyklů, policie čeká komplikace

Řidiči se dnes odpoledne musí připravit na dopravní komplikace v okolí Masarykova okruhu v Brně. Po skončení hlavního závodu Mistrovství světa superbiků, tedy zhruba po 16. hodině, začne odjezd desetitisíců fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh - tribuny | Foto: Vlasta Gajdošíková

Se zdržením je třeba počítat na trase přes Žebětín, kde se staví kanalizace, a v Bosonohách, kde se opravuje silnice. Husto bude ale i na dálnici D1 u sjezdu Kývalka.

Vedoucí jihomoravských dopravních policistů Jindřich Rybka proto žádá ostatní řidiče, aby se okolí automotodromu odpoledne raději vyhnuli.

„Zejména D1 182. kilometr, ale i komunikace 2602 a komunikace 123 budou hodně přeexponované, to znamená, že tam bude velký provoz. Bude to zejména v čase od 16 hodin do 16:30. Řidiči by měli zvážit příjezd do Brna až kolem 18. hodiny, kdy už komunikace budou volné.“

Na plynulý a bezpečný odjezd diváků bude dohlížet na 150 policistů a strážníků.

„Situaci kolem automotodromu v neděli bude sledovat i vrtulník, ten máme zejména pro případ, kdy by vznikly jakési komplikace, třeba i na komunikaci D1 a my bychom museli hledat nějaké náhradní alternativy. Tuto informaci bychom měli online a samozřejmě bychom k tomu také přizpůsobili objízdné trasy,“ dodává Jindřich Rybka.

Vlasta Gajdošíková, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme