Z centra Kutné Hory si můžete odnést betlémské světlo

Načerpat tu pravou vánoční atmosféru můžete dopoledne v centru Kutné Hory. Přesně v deset hodin začíná na tamním Palackého náměstí každoroční sváteční setkání spojené s rozdáváním Betlémského světla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předávání světla přátelství z Betléma | Foto: Miroslav Tichák

Sváteční setkání pod ozdobeným vánočním stromem patří už v Kutné Hoře k tradičním štědrodenním akcím. Stejně jako v předchozích letech na ni zvou zástupci jednotlivých kutnohorských církví.

„Pokud jste tam někdo z vás byl, tak víte, že jsme zpívali koledy, zazněla zamyšlení na téma betlémského světla jako takového a podobné to bude i dnes,“ nastínil program setkání v centru Kutné Hory zdejší kazatel Církve bratrské Miloš Hejzlar.

Právě jeden z moderních symbolů Vánoc, tedy betlémské světlo přinesou na náměstí skauti. Ti také budou plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista rozdávat. Pokud si chcete světlo odnést domů, nezapomeňte si přinést lucerničku.

Igor Maňour, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme