Z Červeného Kostelce vypravili kontejner s humanitární pomocí malomocným

Nadace svatého Františka z Assisi připravila už třicátý kontejner s pomocí pro malomocné. Převážně zdravotnický materiál míří do Indie. Tuny zdravotnických potřeb nakládali pracovníci nadace společně s dobrovolníky v noci v Červeném Kostelci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejnery k světu | Foto: Jana Procházková

Desítka lidí rovná balíky humanitární pomoci do útrob kamionu. Jde především o léky, vitaminy, obvazy, invalidní vozíky nebo také desítky párů francouzských holí a berlí, které zmrzačení malomocní nezbytně potřebují k chůzi.

„Oni nám napsali, že chtějí méně jehel a stříkaček, které jsou tam dostupné, nicméně těch berlí není nikdy dost. To je něco, co chtějí vždycky,“ vysvětluje Petra Štěpančíková z Nadace sv. Františka z Assisi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadace sv. Františka z Assisi připravila už 30. kontejner s pomocí pro malomocné. U jeho nakládání natáčel Václav Plecháček

Celkem 13 tun zdravotnického materiálu za víc než 4,5 milionu korun pomáhá nakládat také několik dobrovolníků, mezi nimi i Miroslav Štěpán z dvanáct kilometrů vzdálené České Skalice.

„Jsem tady už po čtvrté. Loni jsme nakládali do tří do rána, doufám, že letos to bude kratší dobu,“ říká dobrovolník.

Přání se mu splnilo, osm stovek krabic se podařilo naložit do půlnoci, nakládka pokračuje v Brně. Následně kontejner zamíří do Hamburku a zhruba za měsíc dorazí do Indie. Zásilku převezmou řeholní sestry organizace, kterou založila Matka Tereza.

„Zdravotnický materiál je určený nejen pro malomocné, ale také pro nemocné trpícími jinými chorobami, například AIDS nebo tuberkulózou. Mají společné to, že se o ně v Indii nikdo nezajímá a žijí tam na okraji společnosti,“ dodává Petra Štěpančíková.

Vybavený kontejner se zdravotnickým materiálem je už třicátý v pořadí, od roku 1993 poslala nadace do Indie více než 314 tun zboží v hodnotě téměř 85 milionů korun.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme