Z dětských hřišť na Tachovsku mizí houpačky, policie žádá o pomoc

Na dětských hřištích na Tachovsku už několik měsíců řádí houpačkový zloděj. Krade hnízda, tedy speciální závěsné houpačky za desítky tisíc korun. Podle policie může být zlodějů i víc. Oblíbené atrakce zmizely už z několika hřišť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hřiště | Foto: Ľubomír Smatana

Anička Kasalová s maminkou bydlí v Sulislavi u Stříbra, právě tříletá Anička jako první zjistila, že na dětském hřišti řádil zloděj. Teď se nemá kde zhoupnout a je z toho smutná.

Sulislav má dvě stě obyvatel, už před dvěma lety z dětského hřiště někdo ukradl houpačku, obec pořídila novou, takzvané hnízdo ale dlouho nevydrželo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ukradené houpačky se na Tachovsku zajímal Lukáš Milota

„Hnízdo je pryč. Kdokoliv sem zajede autem, tak si dělá, co chce,“ nezávislý starosta Milan Strohschneider už je zoufalý. Říká, že houpačka měla hodnotu 35 tisíc a vypletený kruh sloužil až pěti, šesti dětem najednou.

Houpačky zmizely v minulých měsících také v Tachově. „U nás bohuřel došlo k odcizení tří houpacích hnízd,“ popisuje Hana Hudousková z tamního městského úřadu.

Lidé v Tachově nad těmito krádežemi jen naštvaně kroutí hlavou. „Je to smutné, když někdo bere dětem,“ říká jedna z obyvatelek.

Jednu tachovskou houpačku policie našla. „Policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže dvěma mužům ve věku 24 a 32 let,“ upřesnila mluvčí policie v Tachově Dagmar Jiroušková.

Houpačku město vrátí na sídliště, chybějící dvě nahradí novými. Tím ale podle policejní mluvčí pátrání nekončí.

„Pokud by někdo mohl poskytnout informace, žádáme, aby zavolal na linku 158,“doplňuje Jiroušková.

K výzvě se připojuje i vedení obce Sulislav. „Pokud by to hnízdo někdo našel, tak 5 tisíc okamžitě,“ slíbil starosta Milan Strohschneider.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme