Z nájezdu na obchvat Moravských Budějovic přestanou létat auta do pole

Zrádný nájezd na obchvat Moravských Budějovic doplní bezpečnostní prvky. Směrové šipky, varovné dopravní značky, to vše bude v místech, kde vylétávají auta ze silnice. Nebezpečná zatáčka před Litohoří totiž budí dojem, že řidič má jet rovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný nájezd na obchvat Moravských Budějovic | Foto: Michal Malý

„Je to podle mého názoru nebezpečné, protože je to docela dost ostrá zatáčka, hnedka,“ konstatuje řidička Marie Čtveráčková, která po nájezdu právě projela.

I zkušení šoféři se shodují, že v noci v těchto místech má člověk pocit, že má jet rovně. Ostatně kdysi tu silnice rovně skutečně vedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nebezpečném obchvatu mluvil Michal Malý

„No tak je to tam špatně udělaný, protože v noci člověk vidí auta v protisměru, tak jede rovně,“ nebojí se říct řidič Michal a pan Jirka s ním souhlasí.

„Když bude vyjíždět z Litohoře proti mně, tak já vidím světla, v podstatě vidím rovinu a kdo to tady nezná, tak si myslí, že to rovné je.“

160120131800.jpg | Foto: Michal Malý

Faktem ale také je, že někteří řidiči v těchto místech skutečně dobrzďují na poslední chvíli.

„No, je to moc kolmo a tam některý lidi jezdí jak prasata. A některý člověk nemá odhad. A vylétne a neštěstí je hned.“

Už desítka dopravních nehod, to je poměrně hodně. To už je na zamyšlení,“ uzavírá obyvatelka Moravských Budějovic Věra Zimsová. Dvě z těchto nehod skončily dokonce těžkým zraněním.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme