Z nájezdu na obchvat Moravských Budějovic přestanou létat auta do pole

Zrádný nájezd na obchvat Moravských Budějovic doplní bezpečnostní prvky. Směrové šipky, varovné dopravní značky, to vše bude v místech, kde vylétávají auta ze silnice. Nebezpečná zatáčka před Litohoří totiž budí dojem, že řidič má jet rovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný nájezd na obchvat Moravských Budějovic | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„Je to podle mého názoru nebezpečné, protože je to docela dost ostrá zatáčka, hnedka,“ konstatuje řidička Marie Čtveráčková, která po nájezdu právě projela.

I zkušení šoféři se shodují, že v noci v těchto místech má člověk pocit, že má jet rovně. Ostatně kdysi tu silnice rovně skutečně vedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nebezpečném obchvatu mluvil Michal Malý

„No tak je to tam špatně udělaný, protože v noci člověk vidí auta v protisměru, tak jede rovně,“ nebojí se říct řidič Michal a pan Jirka s ním souhlasí.

„Když bude vyjíždět z Litohoře proti mně, tak já vidím světla, v podstatě vidím rovinu a kdo to tady nezná, tak si myslí, že to rovné je.“

160120131800.jpg | Foto: Michal Malý

Faktem ale také je, že někteří řidiči v těchto místech skutečně dobrzďují na poslední chvíli.

„No, je to moc kolmo a tam některý lidi jezdí jak prasata. A některý člověk nemá odhad. A vylétne a neštěstí je hned.“

Už desítka dopravních nehod, to je poměrně hodně. To už je na zamyšlení,“ uzavírá obyvatelka Moravských Budějovic Věra Zimsová. Dvě z těchto nehod skončily dokonce těžkým zraněním.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme