Z nemocnice v Havlíčkově Brodě odcházejí nejméně tři lékaři do ciziny

Akce „Děkujeme, odcházíme“ sice končí, ale někteří lékaři své výpovědi nestahují a odcházejí pracovat do zahraničí. Například z nemocnice v Havlíčkově Brodě chtějí takto odejít nejméně tři doktoři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havlíčkobrodské náměstí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie | Foto: Havlíčklv Brod, městské informační centrum

¨Novým působištěm lékaře infekčního oddělení havlíčkobrodské nemocnice Miroslava Lišky, který je jedním z nich, bude Anglie. Očekává zde především lepší podmínky k práci, lepší finanční ohodnocení a možnost dalšího odborného růstu. Dalším důvodem jeho odchodu do Anglie je část rodiny, která tam kdysi žila.

Miroslav Liška má dvě atestace – z vnitřního lékařství a z přenosných chorob. Zvažuje také atestaci z imunologie. Anglicky se bez problémů domluví a práci tam podle dostupných informací najde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Milana Kopeckého o odcházejícím havlíčkobrodském lékaři do zahraničí na Radiožurnálu.mp3

„Důležitá je registrace u britské lékařské komory, bez té se pracovat ve Velké Británii nedá. A potom už si vyhledáte místo, které by vám nejvíc vyhovovalo, podstoupíte konkurs a pak na danou pozici můžete nastoupit,“ říká Miroslav Liška.

Velká Británie není zdravotnický ráj. Tamní systém je podobný českému, v některých oblastech je naopak horší. Plat atestovaného lékaře ale dosahuje řádově násobků.

Do Anglie chce Miroslav Liška odejít v blízké době. Časem by tam chtěl přestěhovat celou svou rodinu.

„Rozhodně ne ze dne na den, to nejde. Musí se pro rodinu vytvořit zázemí,“ říká lékař.

Miroslav Liška se poměrně razantně zapojil do akce „Děkujeme, odcházíme“ a jako jeden z prvních nosil na svém pracovišti tričko s nápisy upozorňujícími na stav českého zdravotnictví. O kampani diskutoval také se svými pacienty.

Milan Kopecký, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme