Z Olomouce zmizí schránky důvěry

Po deseti letech zmizí z olomouckých ulic takzvané schránky důvěry. A to i přesto, že je lidé používali. Podle radních i ministerstva vnitra přestaly plnit svůj původní účel. Podněty, návrhy a připomínky k práci policistů je neplní. Využívají je ale poctiví nálezci, aby si nemuseli komplikovat život a ztrácet čas při sepisování úředních protokolů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům na Horním náměstí v Olomouci, kde bydlel maršálek Radecký | Foto: Lubomír Hubička

Vlastní podněty k práci Policie České republiky se ve schránkách téměř neobjevují. Jen loni do nich Olomoučané vhodili 37 občanských a 15 řidičských průkazů a tři osvědčení o technické způsobilosti. Všechny tyto doklady musí policie řádně zaevidovat a následně posílat na příslušné instituce. A to se jim nelíbí. Ztráty a nálezy totiž nejsou podle náměstkyně primátora Evy Machové v gesci policie:

„V případě nálezů radnice přijímá takovéto nálezy, ale nikoli jako schránky.“

To je ale právě to, co lidem vadí. Pokud najdou ztracené doklady a peněženky, odradí je od jejich vrácení zdlouhavý úřednický šiml. Nálezci totiž většinou nemají chuť ani čas vysvětlovat policistům nebo úředníkům, jak a kde odevzdanou věc našli.

Schránky důvěry, které v Olomouci plnily funkci ztrát a nálezů už napříště nikdo nenajde. Podle Evy Machové se ale v nejbližších dnech objeví v domech s pečovatelskou službou nebo klubech důchodců:

„Senioři by se na nás mohli obracet se svými podněty.“

Blanka Mazalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme