Z Opavy už jezdí rychlík do Prahy. Naplnění slov své písně přijede oslavit i Ivan Mládek

Opava má ode dneška přímé železniční spojení s Prahou. První vlak InterCity, který umožní Opavanům cestovat do hlavního města bez přestupu, vyjel dnes ráno. Tak tomu bude každý všední den – ráno do Prahy a večer zpátky do Opavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční trať | Foto: Matzsoca, Dreamstime Stock Photos, Stock Free Images

Příjezd prvního spoje dnes obyvatelé slezské metropole oslaví přímo na nádraží. Akce, kterou připravily České dráhy a opavská radnice, začíná v 18.30 na nádraží Opava východ.

„Ve 20.05 přivítá nový rychlík v Opavě právě Ivan Mládek spolu se svým banjobandem. Poté bude následovat křest soupravy a koncert Ivana Mládka. Občerstvení bude samozřejmě zajištěno,“ zve opavská radnice na svém webu.

Účast Ivana Mládka je symbolická. Je totiž autorem písně, známé asi nejvíc v podání Luďka Soboty, v níž se zpívá, že „z Opavy rychlík jede do Prahy“. Napsal ji už před více než třemi desítkami let.

„Proč můj rychlík jede do Prahy? Protože se mi to hezky rýmovalo s tím ‚do Prahy‘. A že z Opavy rychlík nejezdí, to jsem se dozvěděl až za 20 let,“ vysvětloval Mládek.

„Ale nikdo si za těch 37 let nestěžoval, že jsem ho mystifikoval, že kvůli mně v Praze nebo v Opavě něco prošvihnul. Tak ať se vaší nové trati daří a nikdy není zrušená,“ popřál Ivan Mládek.

Martin Knitl, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme