Z potrubí na Vysočině zmizely tisíce litrů PHM. Zloděje už policie dopadla

Pelhřimovští policisté dopadli zloděje víc než 3,5 tisíce litrů pohonných hmot. Z potrubí společnosti Čepro odčerpával benzin a naftu od listopadu loňského roku do letošního ledna. Teď 35letému cizinci hrozí až 5 let za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf - policie - ilustr. foto | Foto: Ladislav Bába

Policisté o případu věděli od prosince loňského roku, kdy je společnost Čepro upozornila, že má pravděpodobně poškozené potrubí na Pelhřimovsku.

Teď zjistili, že 35letý cizinec nelegálně odčerpával naftu od loňského listopadu do letošního ledna. Celkem tak firmě způsobil škodu přes 300 tisíc korun.

V polovině února si u poškozeného potrubí policisté všimli podezřelého auta. Když se ho pak snažili zkontrolovat, řidič začal ujíždět. Po krátkém pronásledování hlídka auto nakonec zastavila.

Mezi čtyřmi cizinci seděl i ten, který si z potrubí odčerpával naftu a benzin. K činu se sám přiznal. Palivo využíval pro osobní účely a část prodával známým. Teď je obviněný z krádeže a může jít až na pět let do vězení.

Případ není ojedinělý

„Tato krádež není bohužel první – je to již několikátá v řadě,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí poškozené společnosti Lenka Svobodová.

„K nejhorší situaci došlo koncem roku 2013 u obce Knyk na Havlíčskobrodsku, kde samotná krádež PHM nebyla tak významná, ale došlo k ekologickým škodám ve výši 75 milionů korun."

Ani po 14 měsících se u Knyku nepodařilo vyčistit přírodu po krádeži nafty z navrtaného potrubí

Číst článek

Zloději u obce Knyk na Havlíčkobrodsku navrtali potrubí Čepra, únik paliva se snažili zastavit pracovníci firmy i hasiči | Foto: Michal Malý

Olga Štrejbarová, mkp, Martina Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme