Z Prahy zmizí více než dvě třetiny míst, kde lze provozovat hazard

Pražská radnice odsouhlasila novou vyhlášku k regulaci hazardu. Hrací automaty by podle ní zmizely z restaurací a celkově by ubylo možností, kde hazard na území hlavního města provozovat. Vyhláška, o které budou v září jednat zastupitelé, zároveň zakazuje jakoukoliv formu reklamy na hazard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna v Chomutově

Herna v Chomutově | Foto: Jan Beneš

„V současné době je na území Hlavního města Prahy 1051 míst, kde lze provozovat loterie a jiné podobné hry. Tato nová vyhláška počítá s vymezením 348 míst, kde lze hazard provozovat."

"To znamená, dochází k poměrně významné redukci,“ říká radní za TOP 09 Lukáš Manhart.

Jednotlivé městské části budou mít možnost samy rozhodnout, jestli hrací automaty a loterie na svém území zcela zakážou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou vyhlášku k regulaci hazardu přiblížil na Radiožurnálu pražský radní za TOP 09 Lukáš Manhart

Z tohoto důvodu si ale novela vysloužila i kritiku, nespokojená je hlavně Strana zelených. Ta tvrdí, že navržené řešení přenáší rozhodnutí na jednotlivé radnice, jejichž vedení je vystavené tlaku hazardní lobby.

Radní ale namítá, že Praha má 57 městských částí, které není možné při přípravě nové vyhlášky opomíjet.

„My jsme se snažili maximálně eliminovat to možné korupční prostředí s tím, že jsme vytvořili pravidla pro výběr těch jednotlivých (herních) míst a městské části se musely pohybovat v těchto mantinelech nastavených Radou hlavního města,“ vysvětluje Manhart.

Vyhlášení nulové tolerance hazardu na území hlavního města, jak žádají Zelení, tedy jeho úplný zákaz, by podle radního problém nevyřešilo.

„V momentě, kdy by město přistoupilo k nulové toleranci, tak jsem přesvědčen stoprocentně o tom, že by zde vzniklo obrovské množství černých heren. To znamená, tím bychom problém neřešili,“ tvrdí radní Lukáš Manhart.

Veronika Sedláčková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme