Z pražské rady odešel po Reedové i Štěpánek

Pražský radní Petr Štěpánek ze Strany zelených dnes na zasedání zastupitelstva rezignoval na svou funkci. Následoval tak náměstkyni Markétu Reedovou z SNK ED, která odstoupila v úterý. Rada hlavního města tak zůstává pouze v rukou ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Štěpánek rezignoval na funkci v pražské radě | Zdroj: ČTK

Štěpánek i Reedová reagovali na informace, že je zastupitelé za ODS chtějí odvolat. Pražští občanští demokraté oba politiky kritizovali především za to, že v některých záležitostech nezastávají názor radnice a hlasují proti většinové ODS.

Projevilo se to zvláště v posledních dnech, kdy se začal řešit kritizovaný projekt pražské karty Opencard. Jeho audit zjistil, že Prahu stál už téměř 890 milionů korun, nevydělal ale zatím nic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Petrem Štěpánkem na Rádiu Česko

Podle odstoupivšího radního Petra Štěpánka je potřeba celý projekt vrátit do 'rozumného rozměru a hlavně vyšetřit, proč byl v minulosti takto předražen'. Řekl to v rozhovoru pro Rádio Česko.

"Ta funkce elektronické tramvajenky ještě nějaký smysl má, ale třeba elektronická peněženka je v době debetních a kreditních karet nesmyslná," myslí si Štěpánek.

Podle jeho názoru by měla být zavedena anonymní přenosná karta, s níž by nebyly spojeny žádné osobní údaje.

Bém: Odchod radních jsem nenavrhoval

Petra Štěpánka, který měl v radě hlavního města na starosti mimo jiné životní prostředí, nahradil zastupitel ODS Štěpán Šlosár. Na místo náměstkyně Reedové, která se věnovala evropským fondům, zahraniční politice a protikorupčním opatřením, povýšil dosavadní radní za ODS Milan Richter.

Primátor Pavel Bém (ODS) říká, že by byl raději, kdyby Reedová i Štěpánek v radě zůstali.

"Já jsem nenavrhoval odchod jak Markéty Reedové, tak Petra Štěpánka z rady. Ale realita je taková, že zastupitelský klub občanských demokratů a pražskou ODS pobouřily některé mediální výroky, které možná byly neohrabané, zbytečné, ať už ze strany paní bývalé náměstkyně Reedové, nebo pana bývalého radního Petra Štěpánka," uvedl primátor.

Marika Táborská, Martina Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme