Z pražského Václavského náměstí zmizely další tři stánky

Těžká technika odvezla z Václavského náměstí další tři stánky. Odstraňovat je začala už v pět hodin ráno. Majitelům stánků na konci roku skončila nájemní smlouva s hlavním městem. Ti, kteří dostali výpověď, postupně ukončili provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánek na Václavském náměstí

Stánek na Václavském náměstí | Foto: Filip Jandourek

Technici dnes nad ránem odstranili pomocí vysokozdvižného vozu další tři stánky z Václavského náměstí. Od začátku roku se podobná situace odehrávala v centru Prahy celkem třikrát.

Majitelé, kterým k 1. lednu 2013 magistrát vypověděl nájemní smlouvu, museli ukončit svou činnost a podle nařízení Prahy stánky z města co nejdříve odstranit.

"Musela jsem propustit prodavačky, odklidit stánek, místo na něj nemám, takže musím platit za uskladnění toho stánku. Stojí nás to jenom samé peníze,“ říká majitelka stánku s občerstvením Dagmar Králová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O odstranění stánků z Václavského náměstí informovala redaktorka Magdaléna Medková

"Tak něco hrozného od našich úředníků, strany a vlády bych nikdy nečekal," dodává další z majitelů Tomáš Čáp.

První oznámení o výpovědi smlouvy dostali majitelé od magistrátu v červenci minulého roku. Odůvodněním byly stížnosti obyvatelů Prahy 1 a také plány na výstavbu nových designových kiosků. Až do prosince však stánkaři přesně nevěděli, jak moc je situace vážná.

"Nikdo nevěděl až do toho konce roku, co se bude dít. Takže nám Praha 1 řekla, abychom byli v klidu, že se neví, jestli se bude pokračovat, nebo nebude. A 20. prosince nám řekli, že stánek nebude a všichni dostáváme výpověď,“ vysvětluje Čáp.

Podle mluvčí hlavního města Terezy Králové ale výpověď proběhla v řádném termínu. Celkem se týkala asi patnácti stánků.

Stánek na Václavském náměstí | Foto: Filip Jandourek

„Dali jsme jim lhůtu na to, aby stihli vše udělat. Celkem zůstane na Václavském náměstí sedm stánků. Některým stánkům bylo prodlouženo fungování celoročně, některým pouze do poloviny roku, což je například tabák, zůstanou tam květiny, tisk a dvoje občerstvení,“ uvedla Králová.

Nové kiosky plánuje Praha umístit do horní části náměstí. Podle konceptu by mělo jít o prosklené objekty ve tvaru lodě. Přesný termín výběrového řízení ale ještě není známý.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme