Z pražských ulic na čas zmizí všechny nové tramvaje 15T, mají vadná kola

Pražský dopravní podnik stahuje z provozu všechny nové tramvaje typu 15T. V ulicích hlavního města jezdí teprve od února, ale všech 22 vozů musí teď na několik týdnů do vozoven, kvůli závadě kol. Výrobce tramvají, plzeňská Škoda Transportation chce provést revizi všech podvozků a vadná kola vyměnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj 15T ForCity | Foto: Škoda Holding

Výrobcem kol je německá firma GMT, která za vzniklou škodu zodpovídá.

„Kolo je složeno z několika částí, je tam pevný střed, na něm je gumová část, která tlumí vibrace a díky tomu je tramvaj tichá a nedrncá tak moc, a nakonec i obruč, která jede po samotné koleji,“ vysvětluje Roman Binder, který zastupuje Škodu Transportation.

„U tramvají, které budou stažené, se projevila závada - jednotlivé části se vůči sobě otáčejí,“ popisuje.

„Samotná výměna náročná není, nicméně je tady problém, že výrobce nejdříve bude muset najít cestu, jak závadu odstranit, aby k tomu nedocházelo,“ říká Binder. „Bude muset vyrobit kola nová, celé to může trvat několik málo týdnů. Následně proběhne výměna všech kol, bezplatně, v rámci servisu na všech tramvajích, které jsou do Prahy dodávány,“ podotýká.

Výměna kol se uskuteční částečně v pražských vozovnách, ale některé vozy bude nutné přesunout zpět do výrobního závodu v Plzni.

Jan Herget, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme