Z prodeje majetku města těžili lidé s vazbami na radnici, tvrdí liberecký exprimátor

Profit z údajně nevýhodného prodeje majetku města Liberec měli mít podnikatelé s vazbami na radnici, kteří levně získaný majetek draze prodali. Českému rozhlasu to řekl odvolaný primátor města Jan Korytář ze Změny pro Liberec, který kvůli tomu podal před dvěma lety trestní oznámení na neznámého pachatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Liberec | Foto: Tomáš Adamec

Protikorupční policie v těchto dnech obvinila v této kause exprimátora Liberce Jiřího Kittnera a další dva bývalé zastupitele - Pavla Krenka a Jiřího Zeronika. Jan Korytář vysvětluje, jak ve sdružení Čmelák tento údajně nevýhodný prodej nemovitostí a pozemků prověřovali.

„Když jsme se ve Čmeláku začali touto kauzou zabývat, nejdřív šlo o jednu konkrétní smlouvu, tak se nám zdálo, že je majetek města vyváděný přes městskou akciovou společnost takovým způsobem, že na tom město tratí řádově miliony korun,“ řekl Korytář.

Sdružení poté začalo prověřovat další transakce z katastru nemovitostí, z usnesení zastupitelstva a dalších veřejných zdrojů. A začal se nám skládat obrázek. Viděli jsme, že to nebyla ojedinělá transakce, ale že jich bylo několik. Že se tam opakují některá konkrétní jména a předpokládaná škoda není několik milionů, ale několik desítek milionů,“ doplnil exprimátora.

Jiří Kittner spolu s dalšími bývalými zastupiteli obvinění od protikorupční policie odmítá. Podle něj se jednalo o zcela standardní prodeje městského majetku.

Ivana Bernáthová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme