Za loňskou vraždu taxikáře uložil liberecký soud výjimečné tresty

Krajský soud v Liberci poslal na 25 a 21 let do vězení s ostrahou dva muže za loňskou vraždu taxikáře v Jablonci nad Nisou. Své oběti zasadili 28 ran nožem. Soud při svém rozhodování o trestu zohlednil i brutalitu činu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaní z vraždy taxikáře v Liberci. Na snímku vlevo je Luboš Nigrin, vpravo Roman Brykner

Obžalovaní z vraždy taxikáře v Liberci. Na snímku vlevo je Luboš Nigrin, vpravo Roman Brykner | Zdroj: ČTK

Soud přihlédl k tomu, že 26letí muži svou oběť zavraždili zvlášť trýznivým způsobem.

„Tím, že došlo k takovému velkému množství bodných ran, tak ten poškozený musel trpět. On musel vnímat, že je ohrožen, že je bodán. Umíral v průběhu několika minut a to je ten trýznivý způsob.“

„Ten poškozený nejenom vnímá bolest, ale on ví, že mu jde o život. A to je něco nepředstavitelného,“ zdůvodnila rozsudek soudkyně Eva Drahotová.

Ani jeden z obžalovaných svoji vinu nepopřel. Oba dokonce napsali rodině zavražděného omluvný dopis. Podle státní zástupkyně v nich však nebyla obsažená lítost nad tím, co spáchali, ale sebelítost.

Rozsudek soudu není pravomocný. Jeden z mužů se hned odvolal, druhý a státní zástupkyně využijí lhůty na rozmyšlenou.

Vražda se stala loni v únoru. Řidič taxíku vezl své poslední zákazníky z Liberce do Jablonce nad Nisou. Nehlásil se dispečinku, a tak ho kolegové začali hledat. Nakonec ho našli pomocí lokalizace jeho mobilního telefonu. Mrtvého kolegu objevili v kufru auta s několika bodnými ranami v hrudníku.

Policie v taxíku našla stopy, podle kterých odhalila totožnost dvou mladíků. Podle kriminalistů si vůz taxikáře vytipovali náhodou. Na řidiče zaútočili noži uvnitř auta. To vše nakonec jen kvůli 4000 korunám, které našli v peněžence oběti. K činu se policii přiznali.

mta, Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme