Za obchodování s lidmi poslal českobudějovický soud 6 lidí do vězení

Za výrobu drog a obchodování s lidmi poslal krajský soud v Českých Budějovicích šest lidí do vězení na dva až osm let. Gang nabízel prostitutky i drogy do Švýcarska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto.

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Původně jeho členům hrozilo až patnáct let vězení. Soud ale nakonec přihlédl k tomu, že nebyli součástí mezinárodní organizované skupiny.

„Kromě toho byli žalováni za to, že zajišťovali pro klub ve Švýcarsku ženy, které tam měly sloužit jako prostitutky. Obžalobou to bylo posuzováno tak, že se tohoto měli dopustit jako organizovaná skupina s dalšími lidmi, kteří byli organizovanou skupinou v zahraničí,“ řekl předseda soudu Roman Bárta.

„Po provedených důkazech krajský soud neshledal, že by tato nejpřísnější kvalifikace byla naplněna,“ zdůvodnil rozsudek Bárta. Téměř všichni odsouzení si ponechali lhůtu na odvolání.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme