Za pašování drog prostřednictvím zásilkové služby padly vysoké tresty

Senát Krajského soudu ve Zlíně dnes uložil vysoké tresty za pašování drog z Kolumbie do Česka. Šéfku organizované skupiny Renátu Weiss (44) poslal zlínský soud za pašování kokainu z Kolumbie do Česka na 13 let do vězení. Šestadvacetileté Adéle Ptáčkové uložil trest jen o tři roky kratší. Dalšího obžalovaného Zdeňka Kohutiče zprostil viny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kokain | Foto: public domain, Psychonaught

O posledním ze čtyřlístku Martinu Miklovičovi rozhodne soud později.

„Podle zjištění není o jejich vině pochyb. Balík plný kokainu z Bogoty do Zlína přišel. Tady si ho obžalovaná Ptáčková za asistence dvou dalších obžalovaných Mikloviče a Kohutiče vyzvedává. Policie začíná skupinu okamžitě sledovat a odposlouchávat,“ informuje redaktorka Andrea Frydrychová přímo z místa.

Právě telefonické odposlechy je usvědčily a také potvrdily, že skupina se znala a na dovozu vysoce nebezpečné omamné látky spolupracovala. Rozsudek ale není pravomocný. Ptáčková i Renáta Weiss se na místě odvolaly. Státní zástupce Milan Richter si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Andrea Frydrychová informuje o vysokých trestech za pašování drog přímo ze Zlína

"Při představě, že moje mandantka byla pouze adresátem a nevěděla, že v balíčku je kokain, a dostala od krajského soudu desetiletý nepodmíněný trest, jsem velice překvapen. To jsem nečekal," uvádí obhájce Adély Ptáčkové Pavel Holub, který s rozsudkem nesouvisí.

"Z těch odposlechů nebylo prokázáno, že by má mandantka věděla, že se tam nachází kokain,“ tvrdí Holub.

Dvě ženy a dva muži se podle obžaloby pokusili dovézt drogu z Bogoty do Zlína zásilkovou službou DHL. Zásilka byla deklarovaná jako kávový likér, ve skutečnosti ale obsahovala takové množství drogy, ze které by čtveřice získala řádově miliony korun.

Podezřelý balíček ale zadrželi už britští celníci, jeho obsah vyměnili a zbytek cesty putoval za asistence policie.

Ve Zlíně si jej převzali tři z obžalovaných. Policie začala odposlouchávat jejich telefonické rozhovory, které jsou pro soud také zásadním usvědčujícím důkazem.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme