Za podvod s falešným šekem uložil zlínský soud 8 let vězení

Krajský soud ve Zlíně poslal za více než 20 milionový podvod na 8 let do vězení 35letého Slováka. Obžalovaný Martin Miklovič chtěl o tuto částku před dvěma lety prostřednictvím falešného šeku obrat banku v Uherském Hradišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko | Foto: FBI

Podle obžaloby pětatřicetiletý muž v červnu 2008 předložil na pobočce Komerční banky v Uherském Hradišti padělaný šek londýnské banky HSBC na 900.000 eur. Jak Radiožurnálu přiblížil právní zástupce poškozené banky Josef Janík, padělek nebyl příliš zdařilý.

„Ono to zjevně nesedělo už v typu šeku. Byl použit jiný font písma. Londýnská banka HSBC používá šeky, které vypisuje ručně, tady to bylo předtištěno. Potom i typ šeku neodpovídal, protože oni vystavují šeky v britských librách a tady to bylo na eura. Toto byly dva zcela zjevné důvody,“ vysvětlil.

Dnešní rozsudek není pravomocný. Obhájce Martina Mikloviče si ponechal lhůtu na odvolání. Státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová byla naopak s verdiktem nad recidivistou spokojená.

„Byl už trestán pro majetkovou trestnou činnost. Například také pro padělání občanského průkazu. Pod falešnou identitou se tedy vyskytoval již delší dobu – nejméně čtyři roky. Kromě toho má za sebou i nějakou drogovou trestnou činnost. Koneckonců pro tu byla na něj podána obžaloba u zdejšího soudu,“ dodala státní zástupkyně.

Katka Brezovská, Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme