Za první letošní výhru putovala do příbramské kabiny perníková odměna

Fotbalisté Příbrami slaví první výhru v nové sezóně Gambrinus ligy a slovo "slaví" je opravdu na místě. Brněnskou Zbrojovku totiž dokázali včera večer porazit navzdory tomu, že ještě 11 minut před koncem prohrávali. Navíc se museli v utkání obejít bez klíčového útočníka Petra Švancary.

Fotbalisté Příbrami se radují | Foto: ČTK

Po výhře 2:1 tak došlo včera Na Litavce nejen k oslavným zpěvům na adresu trenéra Františka Straky.

"Je to z domova od maminky. Napečeno je to k povzbuzení. Vyhráli jsme a vstřelil jsem branku, takže sním tak půlku."

S bednou plnou voňavého perníku přispěchal po utkání do kabiny příbramský záložník Daniel Tarczal. Důvodů k radosti měl tento zkušený hráč více než dost. Právě po jeho zákroku na Traoreho totiž příbramští prohrávali z pokutového kopu Zavadila ještě v 74. minutě 0:1.

00:00 / 00:00

Příbram a perníková výhra

Jen pět minut na to, ale Tarczal vyrovnávacím gólem své předchozí zaváhání napravil a nakonec mohl díky výstavní střele Tomáše Pilíka slavit se sladkou odměnou v náručí i první vítězství svého týmu v sezoně.

"Aziz mě tam nechtěl moc pustit. Prosil jsem ho, aby mě to nechal kopat, protože asi před rokem a půl jsem to tady ze stejného místa trefil proti Boleslavi," popisuje okolnosti své vítězné trefy Tomáš Pilík.

Z 25 metrů se postavil k přímému kopu a brněnský gólman Hladký se mohl jen ohlídnout do místa zvaného šibenice. To vše pouhých sedm minut po příchodu Pilíka na hřiště.

"Takové střídání jsem asi ještě nezažil. Pro nás jsou ale hlavní body. Řekli jsme, že chceme oba domácí zápasy vyhrát a za tím si jdeme," plánuje si už za necelý týden repete včerejšího příbramského vystoupení Tomáš Pilík.

Soupeřem Středočechů už nebude Brno, ale ostravský Baník. Vše ostatní by ale rádi Středočeši nechali při starém a po včerejšku už vyzkoušeném. Hrát budou opět v sobotu a opět doma. A jak slibuje Daniel Tarczal, ani jeho maminka určitě nenechá svůj pekařský um zahálet.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít