Za špatnou vodu v Praze 6 už pojišťovna vyplatila přes 27 milionů

Kvůli kontaminované vodě v pražských Dejvicích a Bubenči už pojišťovna vyplatila přes 27 milionů korun. Peníze zatím dostalo více než pět tisíc žadatelů. Celkem by měly pojišťovny vyplatit asi 35 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prasklé potrubí (ilustrační foto).

Prasklé potrubí (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Dalších zhruba 530 žádostí je ještě v běhu. Mimo to pojistné plnění jsme hospitalizovaným z vlastního samostatně platili odškodnění. Ten počet žádostí je 43 a vyplatili jsme zhruba milion korun,“ řekl ředitel Pražských vodovodů a kanalizací Petr Mrkos.

Kvůli kontaminované vodě měly koncem května přes čtyři tisíce lidí střevní problémy, 33 jich skončilo na lůžku v nemocnici.

Bez pitné vody byli obyvatelé části Prahy 6 od neděle 24. května do čtvrtka 28. května. Náhradní zásobování zajišťovalo 60 cisteren. Podle pozdějšího vyjádření ředitele PVK byla ale voda znečištěna už v pátek 22. května.

Kontaminaci podle Petra Mrkose způsobil průsak z kanalizace, na kterou je mimo jiné napojená Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích.

mta, Lída Křesťanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme