Za únik azbestu do škol v Českých Budějovicích může firma OHL ŽS, tvrdí expertíza

Město České Budějovice bude pravděpodobně žádat úhradu škody po úniku azbestových vláken ve školách na sídlišti Máj po společnosti OHL ŽS. Právě ta měla v létě na starosti zateplování obou budov, při kterém neodborně manipulovala s takzvanými boletickými panely. Na viníky poukázala dnes zveřejněná expertíza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní učebna | Foto: Tomáš Adamec

Je jich několik. Nejvážnějšího pochybení se ale měla dopustit firma OHL ŽS. „U našeho dodavatele, lépe řečeno jeho subdodavatele, kterého si on vybral, podle zprávy hrubě porušil předpisy, které jsou při zacházení s azbestem nutné,“ řekl náměstek českobudějovického primátora Kamil Calta.

Do sídla stavební firmy, za kterou se může vyjadřovat pouze mluvčí Taťjana Pelíšková, ale výsledky auditu ještě nedorazily: „Máme však posudek soudního znalce, který dokládá, že azbestová vlákna se ve školách neobjevila v důsledku naší činnosti.“ Podle zákona ale konečný dodavatel díla odpovídá za kvalitu práce všech svých subdodavatelů.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme