Za víkend napadne až půl metru sněhu, silnice pokryje ledovka

Dopravu dnes na některých místech zkomplikoval nový sníh. Ve vyšších polohách ho napadalo deset až patnáct centimetrů. I kvůli větru se tvořily sněhové jazyky a závěje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - zebra

Zasněžená Praha 10.1.2010 - zebra | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Nejvíce měly přes den problémy kamiony, které například blokovaly hlavní tah na Krkonoše v Desné a v Kořenově na Jablonecku. K večeru se ale situace uklidnila.

Sníh komplikoval dopravu i na Jindřichohradecku a na Táborsku. Kvůli sněhovým jazykům tam byly silnice takřka neviditelné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víkendová předpověď počasí meteoroložky Marie Odstrčilové.mp3

I teď ale silničáři varují před zbytky sněhu a ledu na vozovce. V noci by se pak situace znovu mohla zdramatizovat. Sněžit má i nadále, v nížinách pak bude padat déšť se sněhem.

Na silnicích by se proto mohla vytvořit ledovka, říká Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Za víkend by mohlo na horách napadnout 20 až 50 cm nového sněhu. Kvůli čerstvému větru se budou ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky a závěje. Na silnicích se přes noc může vytvořit náledí,“ informuje Odstrčilová.

Eva Odstrčilová, Petra Matoušková, Tereza Janouškovcová Bartůňková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme