Za vjezd do historického centra Kutné Hory se nyní platí

S razantními dopravními změnami musí odedneška počítat návštěvníci v Kutné Hoře. Novinky se týkají především historického centra. Za vjezd do vybraných ulic se tam teď musí platit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora: katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Střední Čechy - jihovýchod - 03)

Kutná Hora: katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Střední Čechy - jihovýchod - 03) | Foto: CzechTourism

Husova, Kolárova, Tylova ulice a také Palackého náměstí. To jsou teď V Kutné Hoře hranice klidové zóny. Řidiči mohou do centra města vjet až po zaplacení deseti korun u některého z parkovacích automatů. Má to ale háček, na vyhrazených parkovištích klidové zóny je možné i tak parkovat maximálně půl hodiny.

Podle vedení města je to dostatečná doba například na nákup v některém z obchodů. Parkovací automaty jsou na svých místech už několik týdnů, prozatím ale policie byla vesměs benevolentní. To se ale dnes i podle kutnohorského starosty Ivo Šalátka změní.

Někteří obyvatelé města volali po bezplatném průjezdu centrem Kutné Hory. Na to ale nakonec radnice nepřistoupila. Důvod bylo to, že klidová zóna prý byla jednou z podmínek pro získání evropské dotace na nové dláždění zdejších ulic.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme