Za zabití před strakonickou sokolovnou vynesl soud dvouletý trest

Krajský soud v Českých Budějovicích uznal obžalovaného Ivana Demetera vinným z usmrcení z nedbalosti. Odsoudil ho na dva roky odnětí svobody ve věznici s dozorem. Ivan Demeter byl obžalovaný za zabití Milana Šlemendy. Toho 31. srpna loňského roku udeřil před strakonickou sokolovnou pěstí do obličeje. Poškozený zůstal po útoku ležet bez pomoci na zemi a o pár dní později na následky zranění zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Českých Budějovicích poslal do vězení Ivana Demetera (uprostřed), který v srpnu ve Strakonicích napadl muže. Napadený v nemocnici na následky zranění zemřel.jpg | Zdroj: ČTK

Ivan Demeter vinu necítí. Jeho obhajoba byla postavena na tvrzení, že šlo o nešťastnou náhodu bez úmyslu ublížit poškozenému.

Opačný názor měla státní zástupkyně, která pro Ivana Demetera navrhla nepodmíněný trest za ublížení na zdraví s trestem odnětí svobody na pět až deset let. Soud ho dnes odsoudil za ublížení z nedbalosti na dva roky. Rodina zemřelého Milana Šlemendy s uděleným trestem nesouhlasí.

„Poškození jsou nespokojeni s uloženým trestem, protože se domnívají, že zde měl být uložen trest, jak navrhovala paní státní zástupkyně,“ říká obhájce rodiny František Výmola.

„Soud musel přihlédnout k tomu, že obžalovaný je osobou, která je mladšího věku. Je mu 19 let, tedy blízko věku mladistvých. Soud musel zhodnotit i to, že se jedná o nedbalostní následek. Obžalovaný to přímo nechtěl, ale mohl s tím být srozuměn. Současně musí soud konstatovat, že jistou míru zavinění na události nesl samozřejmě poškozený. Nebýt aktivního jednání poškozeného, k ataku by nedošlo. O tom jsem přesvědčen,“ vysvětluje soudce Michal Kubánek, proč soud potrestal obžalovaného na nižší hranici trestní sazby.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme