Za záchranu života sousedky při požáru převzal ocenění muž z Trhové Kamenice

Ocenění za záchranu života dnes v Pardubicích převzal od policie a zástupců pojišťovny Václav Doubal z Trhové Kamenice. 30. září pomohl své nevidomé sousedce z hořícího domu plného kouře, žena díky jeho rychlému zásahu přežila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár domu v Trhové Kamenici | Foto: HZS Pardubického kraje

S požárem rodinného domu v Trhové Kamenici bojovali hasiči téměř 24 hodin. 79letý majitel domu zemřel, když se nadýchal zplodin, jeho o čtyři roky mladší manželku zachránil Václav Doubal, který se zplodin nadýchal také.

Pan Doubal Českému rozhlasu řekl, že neměl čas přemýšlet, jestli mu hrozí nebezpečí, a hned se pokusil dostat se do dvora i přes zamčenou branku.

„Bylo všude zamčeno, plot, branka. Tak jsme to vysadili, vyčepovali a dostali jsme se tam. Pak jsem utíkal dovnitř, našel jsem tam paní. Byl nevidomá, ona nevidí chuděra, tak jsem ji vyvedl ven a předal sousedce, aby se o ni postarala,“ popsal.

Za statečný čin poděkovala panu Doubalovi v místním občasníku také starostka obce Trhová Kamenice Iva Dostálová.

„Chtěla bych touto cestou moc poděkovat panu Václavu Doubalovi st., který dostal z hořícího domu oba manžele, i když jednoho se již nepodařilo zachránit. Sám se nadýchal jedovatých zplodin a musel být pod dohledem lékařů. Jsem moc ráda, že máme mezi sebou takového statečného občana, který nezaváhal a nasadil za záchranu sousedů svůj život,“ napsala.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme