Za znásilnění a vraždu devítileté dívky z Klášterce půjde muž na 20 let do vězení

Za znásilnění a vraždu devítileté dívky z Klášterce nad Ohří má jít její příbuzný na 20 let do vězení. Soud mu nařídil i ústavní sexuologickou léčbu. Pětadvacetiletému muži hrozil až výjimečný trest. Rozhodnutí soudu je zatím nepravomocné. Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud potrestal vraždu dívky z Klášterce 20 roky vězení a léčbou | Zdroj: ČTK

Muž, který patří k širšímu okruhu příbuzných oběti, trpí podle znalců útočným sadismem. Soud však rozhodl o tom, že své jednání plánoval.

„Důkazy, které byly obstarány v hlavním líčení, nasvědčují tomu, že obžalovaný měl od počátku v úmyslu poškozenou vylákat do neobydlené oblasti a poté, co jí sexuálně zneužil, tak ji chtěl usmrtit,“ uvedla soudkyně Kamila Krejcarová.

Babička, u které zavražděná dívka žila, má nárok na 450 tisíc korun odškodného. Matce dítěte, která žádala čtvrt milionu, soud odškodnění nepřiznal a odkázal ji k civilnímu řízení.

Odsouzený muž si na devítiletou dívku počkal loni 9. září před základní školou, kterou navštěvovala. Podle obžaloby ji následně vylákal mimo Klášterec.

„Muž měl děvče nejprve oslovit a poté vylákat na odlehlé místo u obce Ciboušov, kde byla poškozená nalezená bez známek života,“ popsala krátce po dopadení podezřelého muže Alena Bartošová z ústecké krajské policie.

Dívku hledaly desítky lidí. Nakonec ji našla policie druhý den mrtvou. Odsouzený přiznal, že dívku usmrtil, znásilnění ale popíral.

Klášterec nad Ohří: Pietní místo před školou, kam chodila zavražděná devítiletá dívka | Foto: Jan Bachorík

ČTK, ČRo, Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme