Začátek léta není pro pražské kempy příznivý. Někteří majitelé to přičítají povodním

Praha se řadí mezi evropské metropole s největším počtem městských kempů. V současné době jich má okolo pětadvaceti. To je pro srovnání osm krát víc, než má Vídeň, Londýn či Oslo a stále o deset víc, než nabízí Berlín či Paříž. Začátek léta však není pro pražské kempy příznivý. Řadu turistů zřejmě odradily obavy z následků červnových povodní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanové městečko na louce u divadla | Foto: Pavel Pavlas

Kemp na Žižkově je jen kousek od centra města. Tramvají to tam trvá asi patnáct minut.

„Pro spoustu lidí, kteří sem přijedou, je nečekané, že je tady vůbec nějaký kemp, je to místo trošičku zašité,“ říká majitelka kempu Zita Strnadová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Magdaléna Medková

Příval návštěvníků je prý letos pomalejší než minulý rok. Podle slečny Zity k tomu částečně přispěly povodně a jejich mediální obraz.

„Myslím si, že vliv to bude mít v tom, že třeba před tím měsícem, když se lidé rozhodovali, kam pojedou, řekli, že Prahu ne. Hodně nám lidé říkají, že čekali, že v Praze bude někde bahno a budou zničené domy, a jsou překvapeni, že to všechno funguje,“ poznamenává Zita Strnadová.

Do žižkovského kempu prý jezdí pouze cizinci. Dříve převažovali Italové, dnes to jsou Holanďané, dále Švédové a Dánové.

„Ono se to střídá i podle toho, jak oni mají prázdniny a různá volna a svátky, takže je to takový mix. Hodně k nám jezdí lidé z Nového Zélandu a z Austrálie,“ dodává slečna Zita.

Mladí Angličané, kteří v kempu právě pobývají, vysvětlují, že jsou na cestě už pět měsíců. První tři strávili v Asii, kde spali většinou v hostelech. V Evropě by si to prý nemohli dovolit. Za pokoj by zaplatili třikrát tolik. I proto zvolili kempování.

V Troji lze najít hned tři kempy vedle sebe. Až na jeden byli poloprázdné.

Podobné to bylo i v Dolních Chabrech, v kempu, který provozuje bývalý Prezident Asociace kempů a chatových osad ČR Vlastimil Němec. I Němec se domnívá, že návštěvníky odradily povodně, zároveň však dodává, že návštěvnost kempů začala výrazně klesat už před třemi lety. Podle něj za to může třeba rostoucí cena pohonných hmot v Evropě.

„Lidé více šetří. Volí pak třeba leteckou dovolenou, než aby jeli autem s obytným přívěsem napříč Evropou,“ myslí si Němec.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme