Záchranáři dál pátrají po ženě, kterou zasypal strop domu v Ústí nad Labem

Záchranářům se zatím nepodařilo vyprostit ze sutin v neobydleném domě v Ústí nad Labem-Předlicích tělo druhé ženy, po které pátrají od jedné hodiny odpoledne. V domě, který měl být prázdný, se zřítil strop. Z domu vyběhli dva muži, jednu ženu pak záchranáři vyprostili po třech hodinách z trosek a odvezli do nemocnice. Policisté už také začali zjišťovat, kdo za celou tragédii může.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči se snaží dostat do domu v Ústí nad Labem-Předlicích, kde se zřítil strop | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Polozbořený dům teď musí posoudit statik. Na to čekají i obyvatelé sousedního domu, kteří museli na výzvu policie opustit své byty.

„Lidé mají obavy, kde budou bydlet,“ říká spolumajitel domu Jaroslav Kubín. „Na stav vedlejšího domu jsem půl roku upozorňoval policii, magistrát i hygienika,“ doplňuje.

Sousedé také naznačují, co by mohlo být příčinou pádu stropu v neobývaném domě. Nezvaní nájemníci údajně odstraňovali ze zdi traverzy. Konečné slovo ale bude mít vyšetřovatel.

Podobné události jsou v městské části Ústí nad Labem-Předlicích poměrně časté. Minulé pondělí tam v jiném opuštěném domě v Mahenově ulici hořelo. Předlice obývají převážně Romové, vybydlených domů je tam hned několik.


Zvětšit mapu

Renáta Prátová, Dagmar Cestrová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme