Záchranka ve Vodňanech má být od nového roku bez lékaře. Lidé protestují

V týmu vodňanské zdravotnické záchranné služby zřejmě nebude od nového roku lékař. Důvodem je jejich nedostatek a také novela zákoníku práce, která doktorům limituje přesčasovou práci. Vodňanským zastupitelům se to ale nelíbí a vyzývají hejtmana Jihočeského kraje, aby toto rozhodnutí změnil a zachoval službu v jejím současném rozsahu. Peticí je podpořili i místní obyvatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance | Foto: Tomáš Adamec

„Kdyby se komukoli přitížilo, tak musí někam jet. Nebo když přijede záchranka bez lékaře, tak z 90 procent by to znamenalo, že pacienta někam povezou. V současné době to třeba lékař záchranné služby vyřešil a nemusel se pacient převážet,“ vysvětlil starosta Vodňan Viktor Blaščák (Volba pro změnu).

Podle současného návrhu má výjezdovou skupinu ve Vodňanech tvořit pouze dvoučlenná posádka složená ze zdravotnického záchranáře a řidiče záchranáře. Ta by si podle potřeby přivolala lékaře ze základen ve Strakonicích, Písku, Prachaticích, Týna nad Vltavou a nebo z Českých Budějovic. Navíc má skončit poskytovaná lékařská pohotovostní služba.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme