Záchranná stanice pro zvířata Pasíčka vyhlásila sbírku, chybí jí peníze na krmení

Ekonomická krize dolehla i na Záchrannou stanici Pasíčka na Chrudimsku. Zařízení pro poraněná a hendikepovaná zvířata bojuje s odlivem sponzorů, kteří přispívali na provoz stanice. Výpadek financí má pomoci zacelit veřejná sbírka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Cach se zachráněnou sovou | Foto: Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka

Centrem projde několik set zvířat ročně, a spotřeba krmení je tak značná, potvrzuje vedoucí Záchranné stanice Pasíčka Josef Cach.

„Je to individuální podle velikosti. Přes zimu toho potřebují víc a častěji, je tam velká spotřeba masa, to se týká zejména dravců, sov a některých savců, pak granule, piškoty, těstoviny na zpestření.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Záchranné stanici Pasíčka natáčel reportér Josef Kopecký

Stanici, která patří mezi tři největší zařízení svého druhu v Česku, se v minulých letech dařilo pokrývat náklady díky sponzorům. Kvůli ekonomické krizi se teď ale příspěvky podstatně snížily.

„Máme míň prostředků na nákup krmení a dělá nám to problémy, takže jsme se obrátili na veřejnost, aby nám s tím trochu pomohla,“ vysvětluje Josef Cach důvody, proč se stanice rozhodla vyhlásit veřejnou sbírku.

Vítané jsou podle něj hlavně různé druhy krmiv, jako jsou granule, konzervy nebo krmné směsi pro ptáky. Úplný seznam je k dispozici na webových stránkách www.pasicka.cz.

„Nejlepší je ozvat se mailem na naší adresu stanice@pasicka.cz nebo zavolat a domluvit se na způsobu odběru. Určitě nám to pomůže a budeme vděční,“ dodal vedoucí stanice.

Martin Hromádka, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme