Žáci a studenti mohou od neděle kupovat jen Opencard

Žáci a studenti si dnes naposledy budou moci koupit papírové měsíční, čtvrtletní, třicetidenní a devadesátidenní kupony na městskou hromadnou dopravu. Od neděle bude prodej papírových dětských a juniorských kuponů zrušen, a nahradí je kontroverzní karta Opencard.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard. Ilustrační foto.

Opencard. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Pokud si dnes ale student koupí třeba čtvrtletní papírový kupon, může ho ještě využít. „Samozřejmě bude platit. Během dneška si klidně mohou žáci koupit papírový kupón a projezdit ho. A až poté mohou přejít na Opencard,“ potvrdil mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.

Podle něj budou na Opencard přecházet v příštím roce i studenti vysokých škol a v listopadu letošního roku pak dospělí a senioři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Opatrný mluvil o přechodu na Opencard

V poslední den prodeje papírových kupónů pro žáky se nápory na prodejní centra neočekávají. „Příliš velký nápor neočekáváme. Posílili jsme kontaktní místa a spustili jsme elektronickou žádost o Opencard. Lidé tedy na kontaktní místa chodit nemusí,“ uvedl Opatrný.

Pro tento kontroverzní projekt hledá pražský magistrát i další využití. Například propojením některých služeb opencard a In-karty, kterou vydávají České dráhy.

Rada hlavního města zároveň rozhodla o prodloužení smlouvy s firmou Haguess, která provozuje kartové centrum opencard do konce roku. Město přitom původně mluvilo o ukončení smlouvy ke konci června, protože audit označil smlouvy s firmou Haguess za nevýhodné.

Mnozí poukazují na to, že roli mohou hrát podzimní komunální volby. A důvod k prodloužení smlouvy může být v tom, aby situaci s nevýhodnými smlouvami nemusela řešit stávající vedení radnice.

„Nejsem politik. Ale je jasné, že má kartově centrum In-karta i Opencard a tyhle dva systémy budou spolupracovat, což je neekonomické. Bude efektivnější vytvořit jedno kartové centrum. Z toho důvodu došlo k prodloužení smlouvy a budeme hledat provozovatele na toto společné centrum,“ vysvětlil Opatrný.

Smlouva byla podle něj prodloužena maximálně do konce tohoto roku, podrobnosti k případnému výběrovému řízení však zatím nemá.

Václav Sochor, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme