Žáci bojovali za své učitele v regionálním kole ankety Zlatý Ámos

Nejoblíbenějším učitelem Moravskoslezského kraje se stala Lenka Ciencialová z českotěšínského gymnázia. Ve vratimovském Domě dětí a mládeže ji vybrala odborná porota z dvacítky kantorů, které navrhli žáci ze škol z různých koutů kraje. Studenti za své kandidáty bojovali před odbornou porotou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kozubík ze SUŠ Ostrava

Pavel Kozubík ze SUŠ Ostrava | Foto: Jana Jeckelová

Vendulka z páté třídy právě vyšla ze dveří, za kterými sedí porotci. Se spolužáky je zasypala argumenty, proč by zrovna ta jejich paní učitelka měla zvítězit.

„Z naší školy je asi nejhodnější, největší a nejvtipnější,“ směje se Vendulka a nakrucuje se v papírových šatech, které si ve škole vyrobila. Aby mohla svou vyučující přihlásit, musela sehnat více než stovku podpisů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moravskoslezské kolo Zlatého Ámose sledovala i reportérka Jana Jeckelová

„Po Malých Hošticích jsem chodila od domu k domu a sbírali jsme podpisy,“ popisuje svou taktiku. Pro Hanu Šišmovou ze Základní školy v Malých Hošticích je odměnou už jen snaha dětí, které vede od první třídy.

„Jsou svým způsobem, já říkám, moje děti. Tak jsem pochopila, že jsou rády, že je učím. A že vnímají to, co s nimi prožívám, a že se jim to líbilo. A to je pro mě ta největší odměna,“ tvrdí.

Před porotu se chystá i skupinka starších studentek. Mají na sobě bílé pláště pocákané barvami a hrají na kytaru. Chtějí ohromit oslavnou písní na svého učitele.

„Ty pláště myslím dost charakterizují naši školu, protože jsme umělci a pořád jsme od něčeho zapatlaní. On je jeden z mála profesorů, který nám vždycky dokáže pomoct. Pomůže i lidem, které zrovna neučí, všechny strhne svojí optimistickou náladou,“ říká Alena ze střední umělecké školy v Ostravě.

Zlatý Ámos by měl být nejen vtipný, ale také přísný. „Všímáme si toho, jak funguje vztah mezi učitelem a žákem. Jestli tam jakoby přeskakuje jiskra. My se také často těch dětí ptáme. A častokrát shodně odpovídají, že by měl být spravedlivý, že by měl mít smysl pro humor a také že by měl být přísný,“ upřesňuje za porotu Jiří Luka.

Muzicírování se studentkám ze Střední umělecké školy v Ostravě nakonec vyplatilo. Jejich učitel Pavel Kozubík spolu s moravskoslezskou vítězkou a dalšími třemi kandidáty postoupil do semifinále, ve kterém se utkají s kolegy z dalších regionů. O absolutním vítězi rozhodne porota v březnovém finále.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme