Začíná další ročník veřejné sbírky Svátek s Emilem na pomoc postiženým dětem

Téměř dva tisíce dobrovolníků z řad středoškoláků se letos rozhodly podpořit tradiční veřejnou sbírku Svátek s Emilem. Pod záštitou Nadačního fondu Emil je odedneška až do pátku můžete potkat v ulicích českých a moravských měst. Vybrané peníze mají usnadnit postiženým dětem nelehké hledání té správné cesty ke sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaní. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos

Pod sbírkou Svátek s Emilem je už jedenáct let podepsaný Nadační fond Emil. Jeho posláním je pomáhat sportovat dětem a mladým lidem s nějakým handicapem. Peníze ze sbírky a také od sponzorů umožňují vytvářet a zlepšovat zázemí pro postižené sportovce.

Nezanedbatelná částka odchází i za účelem rehabilitace dětí a konkrétním talentům také umožňuje zdokonalovat se ve své disciplíně pravidelným tréninkem. O přesném rozdělení peněz každoročně rozhoduje správní rada fondu. Od roku 2003 podpořila nadace zhruba osm tisíc handicapovaných dětí s různými druhy postižení.

Dobrovolníci z řad studentů budou ode dneška až do pátku v ulicích měst a obcí nabízet odznaky a přívěsky s ptáčkem Emilem s pochroumaným křídlem. Kupující zaplatí za odznak či přívěsek 30 korun, z toho příjemce obdrží na dobročinné účely 21 korun.

Dobrovolníci, který spolupracují na veřejné sbírce Svátek s Emilem, budou mít na oděvu viditelně umístněnou nálepku s ptáčkem Emilem a svým jménem. Vybrané peníze za prodané předměty vkládá kupující vkládá přímo do zaplombovaných textilních pokladniček, které jsou vybavené speciálním vstupem pro mince. Každá dvojice prodejců se může prokázat plnou mocí a kopií Osvědčení o veřejné sbírce.

Ve středních Čechách vyrazí do ulic asi 140 dobrovolníků ze 13 středních škol. Kompletní seznam měst lze nalézt na internetových stránkách www.emilnadace.cz. Je mezi nimi například Mladá Boleslav, Příbram, Mělník, Kolín či Vlašim.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme