Začíná folklorní festival Pražský jarmark. Letos vystoupí rekordní počet umělců

Na pražském Ovocném trhu začíná sedmý ročník mezinárodního folklórního festivalu Pražský jarmark. Jedná se o přehlídku lidového umění z celého světa. Připraveny jsou i stánky s tradičními českými řemesly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský jarmark | Foto: Folklorní sdružení České republiky

Festival již tradičně zahájí krojový průvod, který vyjde ze Staroměstského náměstí. Na Ovocném trhu představí exotické tance, lidovou muziku i ukázky svých tradičních zvyků na šedesát souborů.

„Cílem festivalu je prezentovat špičkové soubory z ČR a také soubory z celého světa. V letošním roce zde máme jak kvalitní soubory z Evropy, tak i například z Nového Zélandu, Mexika, Indonésie nebo Číny,“ přiblížil Zdeněk Pšenica z Folklorního sdružení České republiky

Na jarmarku nebudou chybět ani ukázky starých lidových řemesel nebo speciality české gastronomie. Podle ředitele festivalu Jana Šlajse pražský jarmark nabízí nejen kulturu, ale i to, že si návštěvníci sami něco vyzkouší a poznají, jak se dřív vyrábělo.

„Lidé si mohou například vytočit vlastní keramický výrobek, který si pak odnesou. Nebo si mohou nazdobit perníky, což je vždycky oblíbená činnost dětí. Uvidí ukázky, jak se drátkovalo, jak se vyráběly kraslice, vánoční ozdoby či věci z lýka,“ uvedl.

Katka Brezovská, Dominika Rojtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme