Začíná stavební řízení na poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří

Ode dneška je možné začít odpočítávat posledních třicet dní, než se bude moci dokončit dálnice D8 přes České středohoří. Vše záleží na tom, jak dnes v Lovosicích dopadne takzvané ústní projednávání stavebního povolení pro poslední úsek mezi Pracovnicemi a Řehlovicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hloubení tunelu Radejčín na dálnici D8 | Foto: Jan Bachorík

Ředitelství silnic a dálnic požádalo o takzvané sloučené územní rozhodnutí a stavební povolení už 18. března. A na to, jestli se stavebnímu úřadu v Lovosicích podaří vydat stavební povolení do prázdnin, aby se dálnice mohla začít letos stavět, čekají nejen řidiči, ale především lidé, kteří žijí kolem objízdných tras nedostavěného úseku. Jen letos zorganizovali několik protestních akcí.

Rozčilují mě nikdy nekončící kamiony. Konečně jenom nehudrují, ale už se i postavili. Nemluvím o vyhaslých lidských životech, to je pomníčků. Samozřejmě každý si tam ten pomníček neudělá, říkají místní.

V Lovosicích se tak dnes mohou objevit na stavebním úřadě jak ekologičtí aktivisté s nějakými námitkami, stejně tak ale může takzvané ústní projednávání projít docela hladce. Pokud totiž nikdo nevznese proti předložené dokumentaci námitky, poběží třicetidenní lhůta a po ní nabude stavební povolení právní moci a může se začít stavět. Bude to ale pro všechny, kteří na dálnici čekají, dlouhých třicet dní. Námitku proti vydání stavebního povolení totiž může kdokoliv podat i během této lhůty.

Dagmar Cestrová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme