Začíná výměna kabelů poškozených vodou v pražském tunelu Blanka

V pražském tunelu Blanka dnes začíná pokládka nových kabelů. Výměna poničených rozvodů přitom měla původně začít už první červnový týden. Podle náměstka pražské primátorky Petra Dolínka z ČSSD může za zpoždění dodavatel technologické části, společnost ČKD Praha DIZ.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

„ČKD si pořád vymýšlí další a další nějaké své jakoby rádoby potřeby. Když na to nemají, ať odstoupí od smlouvy, odejdou! Nepotřebujeme je,“ ostře dnes kritizoval Petr Dolínek námitky společnosti ČKD Praha DIZ, že s pokládáním nových kabelů dřív začít nemohli.

„Vyřešíme to jinak, ale nechci mít partnera, jako jsou oni v případě, že se nedokáží chovat solidně," dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Termín otevření pražského tunelu Blanka může být znovu v ohrožení. Stále jde o výměnu kabelů. Více od Veroniky Neprašové

Společnost ČKD Praha DIZ měla s pokládáním kabelů začít 5. června, jak údajně bylo dohodnuto. Společnost se ale brání, že s pracemi začít nemohli.

„Došlo ke zpoždění z takzvané stavební připravenosti. V memorandu, které bylo uzavřené 3. dubna mezi ČKD Praha DIZ a Prahou, bylo dohodnuto, že k 25. dubnu 2015 bude dokončena stavební připravenost. Ta je nutná k tomu, aby mohla být zahájena postupná montáž kabelů. Ke včerejšímu dni se tak nestalo,“ obhajoval 5. června svého zaměstnavatele mluvčí ČKD Praha DIZ Karel Samec.

Petr Dolínek ale tuto obhajobu dodavatele odmítl: „Je to od nich sprosté, protože ČKD se podepsalo pod harmonogram, kde tento termín je, byli u toho. Jestli toho nejsou schopni dosáhnout, tak nevím, proč tu Pražany vodí za nos.“

Správce stavby – společnost IDS – nechce zdržení výměny kabelů nijak komentovat. Podle jejího mluvčího Pavla Kočiše ale dodrží zářijový termín otevření tunelu: „Zatím platí to, že to do 15. září bude zprovozněno. Dohodli jsme se, že nebudeme zveřejňovat detaily."

Během dnešního odpoledne by mělo začít slibované pokládání nových kabelů. Jde zhruba o 15 kilometrů rozvodů. Otázkou ale je, jestli je vůbec reálné, aby se přesně za tři měsíce tunel řidičům otevřel.

Kabely poškodila voda v létě v roce 2013. Letos v dubnu poničené kabely dodavatelé vyndali.

Tunel Blanka | Foto: Český rozhlas

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme