Žadatelé o eurodotace z jižních a západních Čech se dozvědí, zda dostanou peníze

Celkem 140 projektů z jižních a západních Čech se dočká podpory z Evropské unie. Do obou regionů přiteče přes 2,5 miliardy korun. Tak totiž vypadá nový výsledek přehodnocované páté výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad, kterou také zasáhlo policejní vyšetřování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž OD BRÁNY K BRÁNĚ - hrad Nové Hrady v Novohradských horách

Soutěž OD BRÁNY K BRÁNĚ - hrad Nové Hrady v Novohradských horách

Z jihu Čech uspělo celkem 80 projektů. Zda mezi nimi bude oprava několika silnic v turisty vyhledávaných Nových Hradech na Českobudějovicku nebo 16 milionů na opravu kostela v Žihobcích u Sušice, se ale žadatelé dozvědí až dnes z webové stránky Regionální rady Jihozápad.

Českobudějovické biskupství ale podalo na jaře kasační stížnost kvůli průtahům ohledně eurodotací. Generální vikář Adolf Pintíř potvrdil, že ani pozitivní zpráva z webu ji nezastaví. "Protože cílem nebylo dosáhnout dotace, ale napravit jednání Regionální rady," řekl.

Lepší zprávou pro žadatele o eurodotace z policejním vyšetřováním protahované páté výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad je to, že se na projekty nebude vztahovat usnesení vlády, které zrušilo kofinancování v objemu 7,5 procenta. Bude totiž v plné výši.

Martin Hromádka, Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme