Zahájení opravy Svinovských mostů v Ostravě provázejí kolony aut

Ostravská doprava zažívá zatěžkávací zkoušku – první všední ráno objíždějí řidiči ve směru do centra klíčové Svinovské mosty, které se budou více než rok opravovat. Na objízdných trasách se tvoří kolony, ke kolapsu však zatím podle policie nedošlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní situace v Ostravě po uzavření Svinovských mostů se zkomplikovala | Zdroj: ČTK

Dojet dnes ráno včas do práce nebo s dětmi do školy byl pro nejednoho obyvatele Ostravy neřešitelný úkol – venku čekaly ucpané křižovatky a dlouhé kolony.

V tuto chvíli jsou v Ostravě dvě kritická místa – na Opavské ulici směrem k Rudné a na Bílovecké od svinovského nádraží na Polanku, kde se kolona aut pohybuje velmi pomalu. Aby nedošlo ke kolapsu, policisté vypnuli semafory a sami řídí dopravu. Navíc od rána pokutovali řidiče, kteří nerespektují zákaz vjezdu a na uzavřené Svinovské mosty vjíždějí.

Řidiči nešetřili kritikou. „Je to absolutně neprůjezdné a mělo by se to řešit jiným odklonem než toto řešení, co je v současnosti,“ říká jeden z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportéři Michal Šofer a Andrea Čánová hlásili z Ostravy aktuální dopravní situaci

Většina aut mířících od Opavy do centra se snaží jet hlavní objízdnou trasou po ulici 17. listopadu. V Porubě se tvoří kolona, kvůli které nemohou auta z jiných směrů projet křižovatku na zelenou.

Hlavní objízdná trasa vede kolem Vysoké školy báňské ke Klimkovicím, kde mohou řidiči najet na dálnici zbavené poplatku a poměrně dlouhou objížďkou se dostanou do centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Andrea Čánová se přihlásila z Ostravy s informacemi o dopravních komplikacích

O něco dříve mohou odbočit na Rudnou ulici, ovšem s rizikem hustého provozu i za normálních okolností.

Jen někteří řidiči se vydávají některou alternativní cestou, například od Slovanu na centrum jako obvykle a před uzavřenými Svinovskými mosty uhnou do uliček uvnitř města, které se však mohou také snadno ucpat.

Z Poruby lze jet ještě přes Děhylov na Hlučín a přes Přívoz do centra. Tuto cestu ale využívá během špičky hodně řidičů z Hlučínska a jako objízdná trasa by nemusela pomoci.

Omezení na Svinovských mostech potrvá déle než rok, stavaři budou pracovat na etapy. Teď jde o směr do centra, zhruba za půl roku bude tato část hotová a začne se pracovat na směru do Opavy.

Svinovské mosty jsou součástí jedné z nejvytíženějších komunikací, denně přes ně přejede přes 40 tisíc aut.

Objízdné trasy - Ostrava Svinov

Andrea Čánová, Lucie Maňourová, Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme