Zahrádkáři míří na zemědělskou výstavu v Lysé nad Labem

Výstaviště v Lysé nad Labem bude až do neděle připomínat jarní zahradu. Už pošestatřicáté totiž hostí výstavu Zemědělec, kterou i letos doplňuje další tradiční expozice Jaro s koňmi. Zahrádkáře opět lákají vyhlášené zahradnické trhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drobní zahrádkáři si na výstavišti přijdou na své | Foto: Michal Trnka

Jitka Šulcová si život bez malé zahrádky neumí ani představit. Už čtyřicet let je aktivní členkou zahrádkářské organizace v Lysé nad Labem a svůj jídelníček dokáže přizpůsobit tomu, co zrovna na její zahrádce roste.

Na výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem lze koupit všechno to, bez čeho se žádný zahrádkář neobejde. Prodejci nabízejí okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, balkónové rostliny a nechybí ani velký výběr osiva a sadby.

Zájem o všechno zmíněné v poslední době roste. Je to tím, že cena zeleniny i ovoce v obchodech je stále vyšší, a lidé se proto začínají vracet na zahrádky a k vlastním výpěstkům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na veletrh v Lysé nad Labem zve redaktor Michal Trnka

Potvrzuje to i šéfredaktor časopisu zahrádkář Jan Štancl. Podle něj je dobrým příkladem třeba česnek, o který mají zahrádkáři v posledních letech nebývalý zájem: „Česnek vede, protože jednak na trhu není, a když je, je většinou čínský, který není kvalitní.“

Mezi novinkami, které letošní jarní výstava Zemědělec představuje, je i řada odrůd ovocných stromků. Hitem jsou takzvané sloupové stromky, například jabloně, hrušně nebo třešně.

„Ten strom má štíhlý tvar, nevětví, nedělá velkou korunu, takže nezabírá v zahradě velký prostor,“ vysvětluje jeden z prodejců Vladimír Krejčíř.

Výstavy Zemědělec a Jaro s koňmi můžete navštívit na výstavišti v Lysé nad Labem do neděle, od 9 do 17 hodin.

Michal Trnka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme