Zájem lyžařů o Jeseníky je vysoký. Horská služba proto nabádá k ohleduplnosti

Většina středisek v Jeseníkách hlásí v průměru půl metru sněhu. Nejvíce je ho tradičně na Ovčárně, kde mají 130centimetrovou bílou pokrývku. Povrch je zpravidla tvrdý, zmrzlý, někde mohou být i ledové plotny. Během týdne se očekává velký zájem lyžařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na lyžích (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Jánoška

Jen o víkendu ošetřila Horská služba Jeseníky 28 úrazů, ke dvěma případům přivolala dokonce vrtulník.

Protože se na svazích pohybuje poměrně hodně lyžařů, měli by být k sobě navzájem maximálně ohleduplní. Jen tak podle záchranářů předejdou zbytečným srážkám a třeba i nepříjemným úrazům.

„Vzhledem k tomu, že začaly jarní prázdniny, je daleko větší koncentrace lidí na sjezdovce, je větší návštěvnost. A vzhledem k tomu, že v drtivé většině je na sjezdovce technický sníh, který se při té velké frekvenci ojíždí a vytváří ledové plotny, to by mohlo být nebezpečím při samotném lyžování. Čili zjistit, jak ta sjezdovka vypadá po jedné jízdě, a podle toho odhadnout, respektive přizpůsobit rychlost jízdy,“ radí Ladislav Bedeč z Horské služby Jeseníky.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme