Zájem o komunální volby v Chyši na Karlovarsku je i letos značný

Tradičně vysoká účast ve volbách bývá v Chyši na Karlovarsku. A zájem o hlasování je tam značný i letos.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Obyvatelé Chyše ani tentokrát nezklamali, po třech hodinách od otevření hlasovací místnosti už přišla k volbám více než čtvrtina místních lidí. Obec má celkem asi 600 obyvatel, z toho necelých 500 právoplatných voličů.

Zřejmě se tak tedy bude opakovat situace z komunálních voleb před 4 roky, kdy volební účast tady patřila k nejvyšším v regionu, byla kolem 52 procent.

Chyše je sice nejzápadněji položená obec karlovarského regionu, patří ale zároveň mezi místa, která v posledních letech zaznamenala velký rozvoj. Stalo se tak zejména díky soukromému investorovi, který opravil místní zámek.

„Já teď stojím před radnicí v Chyši a musím potvrdit, že zájem o komunální volby je opravdu značný. Obyvatelé do hlasovací místnosti totiž stále přicházejí,“ hlásí reportérka Českého rozhlasu.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme