Zákaz návštěv v nemocnicích Pardubického kraje stále platí, epidemie chřipky nepolevuje

Už tři týdny nesmí návštěvy za pacienty v nemocnicích Pardubického kraje. Příčinou je chřipková epidemie, která zatím není na ústupu. V minulém týdnu sice počet nemocných stagnoval, hygienici ale zaznamenali další nárůst nemocnosti na Pardubicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

V krajské nemocnici v Pardubicích proto zákaz návštěv zatím zrušen nebude. Opatření, které má zamezit šíření respiračních onemocnění mezi pacienty, vedení nemocnice upraví podle vývoje epidemiologické situace.

„Každý týden zasedá epidemiologická komise pardubické krajské nemocnice a analyzuje situaci podle stavu nemocnosti jak přímo v Pardubickém kraji, tak v celé České republice,“ potvrdil mluvčí nemocnice Dušan Korel.

„Ve chvíli, kdy epidemiologická situace bude naznačovat ústup, tak bude možné uvažovat o zrušení zákazu návštěv. Bohužel, zatím je chřipková epidemie stále na vzestupu, tudíž zatím zákaz návštěv stále platí,“ dodal.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme