Zákaz segwayů začne v Praze platit asi v první polovině srpna

Vozítka segway nebudou moct do širšího centra města. Radní dnes schválili zákaz jejich provozu v pražské památkové rezervaci, ale také například na Letné, v části Vinohrad, Žižkova, Prahy 4, Smíchova, v Libni a Holešovicích. Zákaz začne platit přibližně v polovině srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Segway, Praha 1

Segway, Praha 1 | Foto: Filip Jandourek

„Bude v platnosti během 15 dnů. Proto, aby mohla městská policie začít vymáhat některé pokuty, musí to být samozřejmě označeno značením," řekl radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD.

„V okamžiku platnosti nařízení budeme upozorňovat všechny, že jednají v rozporu s nařízením. Uděláme všechno pro to, abychom co nejrychleji dokázali označit všechny úseky v Praze,“ dodal.

Zákaz je nově rozšířen také na vozovky, jak vysvětlila primátorka Adriana Krnáčová. „Pokud by se všechny segwaye přesunuly z pěších zón na silnice a turisté by se více než dopravě věnovali památkám, vystavovali bychom tím nebezpečí jak je samotné, tak všechny řidiče," uvedla pro ČTK Krnáčová.

S krokem hlavního města nesouhlasí asociace provozovatelů segway, která sdružuje 25 firem. O zaměstnání podle ní přijde asi 300 lidí. V plánu mají i podávání žalob na hlavní město.

Zakázat segwaye Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Do té doby zákon na dvoukolová elektrická vozítka pohlížel jako na chodce.

Na provoz vozítek, která si na cesty po památkách půjčují většinou turisté, si dlouhodobě stěžovali obyvatelé a radnice Prahy 1.

Pražská památková rezervace pokrývá celou Prahu 1 a část Prahy 2. Do památkové rezervace patří okrajově i části Prahy 4, Prahy 5, Prahy 6, Prahy 7 a Prahy 8. V Praze 6 ale na žádost radnice zákaz platit nebude.

ČTK, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme