Zakázka na modernizaci hotelu Bohemia v Chrudimi míří k soudu, obžalováno je osm lidí a tři firmy

Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze podal obžalobu na osm lidí a tři firmy v souvislosti s realizací projektu modernizace Hotelu Bohemia Chrudim. Viní je z pokusu o dotační podvod a z pokusu poškozování finančních zájmů Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudim.jpg | Foto: Ľubomír Smatana

Obvinění podle státního zástupce Adama Borguly v souvislosti s realizací projektu „Rozšíření kapacit a zkvalitnění služeb Hotelu Bohemia Chrudim“ financovaného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod uváděli nepravdivé údaje a předkládali v souvislosti s žádostí o proplacení nákladů projektu nepravdivé dokumenty.

„Tímto jednáním byla obviněnými následně také neoprávněně předložena Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod žádost o platbu ve výši 25,2 milionu korun s DPH, přičemž k jejímu vyplacení nedošlo,“ uvedl Borgula na webu zastupitelství.

Hotel Bohemia vlastnila společnost Homa holding. Na modernizaci celého komplexu dostala přes 43 milionů korun z ROP Severovýchod.

Proplácení dotace ale bylo pozastaveno, protože Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) začal prověřovat možné machinace s evropskými penězi při opravě Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, kterou prováděl Metrostav Praha. Stejná firma prováděla i rekonstrukci hotelu Bohemia.

Homa holding od smlouvy na poskytnutí dotace odstoupil a majitel firmu i s hotelem prodal společnosti Bazcom. Hotel Bohemia je tak kvůli opravám od ledna 2013 stále mimo provoz.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme