Základní škola speciální v Merklíně přistavuje další pavilony

Základní škola speciální v Merklíně, kterou provozuje Diakonie Českobratrské církve evangelické, vystaví dva nové pavilony, které by měly prostředí školy pro žáky více zútulnit a podle slov ředitelky školy Ivany Kováčové zkvalitnit péči o žáky. Zařízení je přitom plně zrekonstruované a jeho součástí je od letošního školního roku také internát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápis do první třídy základních škol | Foto: Filip Jandourek

Přistavit další dva pavilony – takový plán teď zaměstnává Základní školu speciální ĎCCE Merklín. Pokud prý vše půjde podle plánu, bude přístavba hotová v září letošního roku. Podle ředitelky zařízení Ivany Kováčové je už hotová hrubá stavba:

„Každá třída by měla mít svoji buňku; bude tam třída, herna, sociální zařízení, šatna, malý skald a zázemí na pomůcky. My tento projekt neděláme proto, abychom závažným způsobem rozšířili kapacitu školy, ale chceme zkvalitnit péči o naše děti – aby se tady cítily lépe, aby měly více prostoru, více soukromí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Merklíně natáčela redaktorka Martina Klímová

Budova základní školy speciální přitom prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. V letošním školním roce zde také otevřeli internát.

„Zateplili jsme, přistavěli jsme bezbariérový vchod do školy, udělali jsme fasádu, máme nová okna,“ vypočítává Kováčová. Impulsem k zahájení prací na budově byla prý slova jedněch rodičů, kteří si školu vybrali na základě doporučení odborníků.

„Bydleli v Aši, tam prodali dům a přestěhovali se sem do Merklína kvůli tomu, že naše škola vzdělává děti s autismem. A když sem přišli, tak řekli: Ta škola zvenku vypadá úplně strašně, my jsme se úplně lekli,“ vypráví Kováčová.

V Merklíně funguje základní škola speciální už skoro 20 let. Je určena pro žáky s mentálním či kombinovaným postižením anebo s autismem. Původní kapacita stačila pro 23 žáků, ale škola se během let rozrostla na 60 dětí. Zřídila také odloučené pracoviště v Plzni a v Sušici.

Martina Klímová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme