Žamberk si pro neplatiče nepronajme budovu od Českých drah, vyhlídnutou už má jinou

Město Žamberk odstupuje od smlouvy s Českými drahami o pronájmu nevyužívané budovy, kam chtěla radnice nastěhovat neplatiče z městských bytů. Současný stav objektu je však podle města zanedbaný a radnice podle starosty Jiřího Dytrta reagovala i na připomínky lidí bydlících kolem, kterým se záměr města nelíbil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Žamberku

Radnice v Žamberku | Foto: pampeliska.cz

„Rozhodli jsme se, že budeme jednat o pronájmu a nákupu nového objektu, který by skutečně mohl být nabízen jako alternativní řešení pro neplatiče v městských bytech. Začínáme jednat o objektu, který je přízemní, zateplený, kompletně připravený k nastěhování,“ uvedl starosta.

Město počítá s tím, že by tuto budovu využívalo od 1. srpna.

„Je to v lokalitě současné ubytovny, to znamená v takové průmyslové zóně na okraji města, která by neměla nějakým způsobem zatěžovat bydlící spoluobčany, ale zároveň je to objekt, který je ve výborném technickém stavebním stavu,“ popsal Dytrt.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme