Zámek v Moravském Krumlově by mohl kvůli Slovanské epopeji změnit majitele

Začala jednání o budoucnosti zámku v Moravském Krumlově. Kvůli Muchově Slovanské epopeji by mohl změnit majitele. Památka patří soukromé společnosti Incheba, a proto je těžké získat dotace na úpravu výstavních prostor pro epopej z peněz daňových poplatníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanská epopej v Národní galerii v Praze. | Foto: Filip Jandourek

Moravský Krumlov a Jihomoravský kraj se snaží přemluvit Prahu, aby epopej nechala na Moravě, dokud pro ni v hlavním městě nevystaví důstojné prostory. Úprava výstavních sálů má být jedním z argumentů. O změně vlastnických vztahů k památce poprvé jednali zástupci města, kraje a společnosti Incheba.

„Zatím jsou to varianty, takže neodcházíme s žádnou dohodou o tom, že by Incheba zámek prodávala, darovala, nebo něco podobného. Nicméně jsme dohodnuti, že na konci měsíce července se znovu sejdeme v této sestavě, tentokrát už na zámku v Moravském Krumlově a určíme směr, jakým půjdou další jednání o majetkoprávních vztazích zámku v Moravském Krumlově,“ informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Vladan Dokoupil, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme