Zaměstnanci mladoboleslavské nemocnice chtějí stávkovat

Část zaměstnanců mladoboleslavské nemocnice chce v úterý na půl hodiny přerušit práci. Důvodem jsou pochybnosti kolem výběrového řízení na výstavbu nového pavilonu interny. Kvůli tomu už padlo několik trestních oznámení a zařízení už navštívili kriminalisté. Na hospodaření nemocnice a její restrukturalizaci teď bude dohlížet nový poradce, senátor Vladimír Dryml.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na chodbě Pardubické krajské nemocnice | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Domnívám se, že tady selhala určitá komunikace mezi vedením nemocnice a zaměstnanci. Proto doufám, že dojde k určitému zlepšení. Je potřeba zlepšit kontrolní činnost v nemocnici, a to v návaznosti na ekonomické výsledky nemocnice,“ oznámil Dryml.

Také podotkl, že jeho mise v nemocnici bude trvat pouze dva nebo tři měsíce. Za tu dobu chce ozdravit její hospodaření, aby se v co nejkratší době dostala z červených čísel.

Mimo to primářům mladoboleslavské nemocnice například Dryml pohrozil, že pokud nesníží do dvou měsíců ztrátu na svých odděleních, bude na jejich místa vypsán konkurz.

Jana Huzilová, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme